8. 12. 2017 učíme se v autistické třídě

Naše třída se na celé dopoledne proměnila v kouzelnickou školu. Spočítat pavouky, najít stejné netopýry, vyrobit si strašidelný svícen a vydlabat dýni nás velmi bavilo. Ale co bylo nej...ochutnávání Halloween pizzy, marshmallows nebo netopýři snacky.

Naše děti poznávaly kouzlo proměn barev a sami si vyzkoušeli, jak se dají barvy kombinovat. Ve světě plný zajímavosti se snažili odstartovat raketu, sledovali růst rostlin a hádali, čí je stopa. S údivem sledovali světelnou záři a točící se Zemi. Nakonec si předpověděli počasí. Nestihli jsme vše probádat, tak se určitě vrátíme zpět. 

Nejen poznat číslo, ale také umět zavolat pomoc a umět v krizové situaci reagovat se společně naši žáci učili v kabaretním vystoupení " Halo 112".

Ikdyž počasí nepřálo velmi jsme si užili "Les všemi smysly". Děti poznali jak ostré má ježek bodlinky , jak voní pryskyřice, jakou srst má divočák nebo liška a také naslouchali letu sovy nebo páva.

Jak žili lidé v dávných dobách? Hm, to zajímalo naše děti. Udivovali se nad malými domečky, no a aby si upekli chleba, zkusili si namlít mouku. Ale nejvíce je bavila lukostřelba. 

O životě pilných včeliček a jejich sladkém produktu jménem med, se dozvěděli žáci na včelařské výstavě. 

Učit se nejen ve škole, ale i v přírodě si vyzkoušeli naši žáci s PAS. Společně jsme absolvovali edukačně prožitkové hodiny v zážitkovém centru URSUS, kde jsme si mohli vyrobit džem z beskydských jablek a poznat faunu a floru Beskyd. V přírodě jsme si zahráli různé hry , vytvářeli výrobky a zarelaxovali ve wellnes bazénu. Moc se nám tam líbilo. 

16. 6. 2017 Statečné srdce

Dne 16. 6. 2017 se žáci speciální autistické třídy zúčastnili soutěže s názvem "Statečné srdce", kterou pořádala SŠ, ZŠ a MŠ Komenského v Karviné. 

https://dobrodini.rajce.idnes.cz/16._6._2017_Statecne_srdce/